Wednesday, October 27

कुरिलोको तरकारी खानु फाइदै-फाइदा हेर्नुहोस्

June 11, 2021 709

काठमाडौं : कुरिलो भन्नेवित्तिकै धेरैलाई मनपर्छ। कुरिलोको तरकारी होस् वा सुप विभिन्न तरिकाले कुरिलो खाने गरिन्छ।

कुरिलो खान जति मीठो हुन्छ। यो स्वास्थ्यका लागि उति नै महत्त्वपूर्ण हुन्छ, जसले गर्दा कुरिलो खानु शरीरका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ। कुरिलो तरकारीका लागि मात्र होइन, यसको जरा सुकाएर धूलो पारेर दूध तथा मनतातो पानीमा मिलाएर खाने गर्नाले पुरुषहरूको वीर्य बढाउँछ।

कुरिलो खानाले शरीरलाई शक्ति दिनुका साथै रक्तपित्त, महिलाहरूको स्तनमा दूधको मात्रा बढाउने, दुर्बलता हटाउन तथा महिनावारी गडबडीमा उपयोगी हुन्छ। कुरिलोलाई तरकारी बनाएर तथा सुप बनाएर खानाले शरीर दुखेको निको हुन्छ। कुरिलोमा प्रशस्त मात्रामा भिटामिन, प्रोटिन, फाइबर तथा क्याल्सियम साथै विभिन्न पौष्टिक तत्त्व पाइन्छ।

यसलाई विभिन्न रोगहरूमा अत्यन्त लाभकारी औषधिको रूपमा प्रयोग गरिन्छ। कुरिलोको नियमित सेवनले क्यान्सर हुनबाट बचाउँछ साथै क्यान्सर रोगीका लागि फाइदाजनक हुन्छ। यस्तै, भर्खरै बच्चा जन्माएका सुत्केरी महिलाहरूमा दूध नआउने समस्या भएमा नियमित रूपमा कुरिलो खाने गर्नाले दूध आउने चिकित्सकहरू बताउँछन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्