Sunday, August 7

यो नै दिलमायाको बुद्दी सङ्ग गायको अन्तिम याे म’नछुने गित.. (भिडियाे हेर्नुस्)

July 1, 2022 122

लोकदोहोरी गायिका दिलमाया सुनारको सब उनकाे माइती सुर्खेत पुर्याइएका थिए बुवाले। उनकाे हिजो वेलुका दा’हसंस्कार गरिएको छ। छोराले दागबत्ती दिएका हुन्। १३दिनको काम सानु छोराले नै गर्ने भएका छन्। सल फेला परेको छ।

काठमाडौंको नेपा’लटारस्थित आफ्नै डेरामा मृ’त भेटिएकी सुनारबारे अनुसन्धान गरिरहेको प्र’हरीले सिन्धु’पाल्चोक साँगा’चोकगढीका सूर्य भन्ने खिलबहादुर श्रेष्ठलाई नि’यन्त्रणमा लिइ सोधपुछ गरेको थियो।

त्यसक्रममा श्रेष्ठले सुनारको सल आफूले महा’राजगञ्जमा नालीमा फालेको प्र’हरीसँग बताएका थिए। श्रेष्ठको बयान अनुसार महाराजगञ्जको इन्भेष्टमेन्ट नजिकको नालीमा सुनारले ओढ्ने गरेको सल फेला परेको प्रहरी स्रोतले जानकारी दियो। तर, श्रेष्ठले आफूले ह’त्या नगरेको बताउँदै आएका छन्।

त्यस’क्रममा श्रेष्ठले सुनारको सल आफूले महा’राजगञ्जमा नालीमा फालेको प्र”हरीसँग बताएका थिए। श्रेष्ठको बयान अनुसार महा’राजगञ्जको इन्भेष्टमेन्ट नजिकको नालीमा सुनारले ओढ्ने गरेको सल फेला परेको प्र’हरी स्रोतले जानकारी दियो। तर, श्रेष्ठले आफूले ह’त्या नगरेको बताउँदै आएका छन्।

श्रेष्ठले द’बाब दिएपछि सुनारले आ’त्मह’त्या गरेको हुनसक्ने प्र’हरीको प्रा’रम्भिक अनुमान छ। मृ’त सुनारको कोठामा मोबाइलसमेत फे’ला परेको थिएन। अघिल्लो दिन सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा ‘सु’साइड नोट’ लेख्नु र भोलिपल्ट आफ्नै कोठामा मृत भेटिँदा पनि मोबाइल नभेटिनुले घ’टना शं’कास्पद देखिएको अनुसन्धान अधि’कारीको विश्ले’षण छ। पुरा जानकारी को लागि भिडियो हेरेर थाहा पाउनुहोस।
लोकदोहोरी गायिका दिलमाया सुनारको सब उनकाे माइती सुर्खेत पुर्याइएका थिए बुवाले। उनकाे हिजो वेलुका दा’हसंस्कार गरिएको छ। छोराले दागबत्ती दिएका हुन्। १३दिनको काम सानु छोराले नै गर्ने भएका छन्। सल फेला परेको छ।

काठमाडौंको नेपा’लटारस्थित आफ्नै डेरामा मृ’त भेटिएकी सुनारबारे अनुसन्धान गरिरहेको प्र’हरीले सिन्धु’पाल्चोक साँगा’चोकगढीका सूर्य भन्ने खिलबहादुर श्रेष्ठलाई नि’यन्त्रणमा लिइ सोधपुछ गरेको थियो।

त्यसक्रममा श्रेष्ठले सुनारको सल आफूले महा’राजगञ्जमा नालीमा फालेको प्र’हरीसँग बताएका थिए। श्रेष्ठको बयान अनुसार महाराजगञ्जको इन्भेष्टमेन्ट नजिकको नालीमा सुनारले ओढ्ने गरेको सल फेला परेको प्रहरी स्रोतले जानकारी दियो। तर, श्रेष्ठले आफूले ह’त्या नगरेको बताउँदै आएका छन्।

त्यस’क्रममा श्रेष्ठले सुनारको सल आफूले महा’राजगञ्जमा नालीमा फालेको प्र”हरीसँग बताएका थिए। श्रेष्ठको बयान अनुसार महा’राजगञ्जको इन्भेष्टमेन्ट नजिकको नालीमा सुनारले ओढ्ने गरेको सल फेला परेको प्र’हरी स्रोतले जानकारी दियो। तर, श्रेष्ठले आफूले ह’त्या नगरेको बताउँदै आएका छन्।

श्रेष्ठले द’बाब दिएपछि सुनारले आ’त्मह’त्या गरेको हुनसक्ने प्र’हरीको प्रा’रम्भिक अनुमान छ। मृ’त सुनारको कोठामा मोबाइलसमेत फे’ला परेको थिएन। अघिल्लो दिन सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा ‘सु’साइड नोट’ लेख्नु र भोलिपल्ट आफ्नै कोठामा मृत भेटिँदा पनि मोबाइल नभेटिनुले घ’टना शं’कास्पद देखिएको अनुसन्धान अधि’कारीको विश्ले’षण छ।

पुरा जानकारीको लागि भिडीयो सहित हेर्नुहोस्।

प्रतिकृया दिनुहोस्