Tuesday, March 21

सुनिल शेट्टीले नेपालका १२८ जना चेलीलाई यसरी बचाएका थिए …

February 4, 2023 328

बलिउड अभिनेता सुनिल शेट्टीलाई चल’चित्रको नायकको रुपमा तपाई सबैले चिन्नुहुन्छ ।

तर के तपाईलाई थाहा छ रियल लाइफमा पनि सुनिल हिरो भन्दा कम छैनन् । सुनिल शेट्टीले धेरै केटीहरूलाई वेश्या’वृत्तिको चंगु’लबाट बचाए। आज हामी तपाईंलाई यही घट’नाको बारेमा बताइरहेका छौँ ।

यो थाहा पाए’पछि अभिनेता सुनिल शेट्टी’प्रतिको तपाईंको इज्जत झनै बढ्नेछ । सामान्यतया, जब कुनै स्टारले समाज सेवासँग सम्बन्धित कुनै ठूलो काम गर्दछ, त्यो लुक्दैन। बलिउडदेखि हलिउड’सम्मका धेरै ठूला सेलि’ब्रेटीहरू छन्, जो सामाजिक कार्यकर्ता हुन् । तर यस मामिलामा सुनील शेट्टीको स्टाइल अरू’भन्दा फरक छ।

उहाँले धेरै राम्रा काम’हरू गर्नुभयो, तर कहिल्यै देखाउनु’भएको छैन। यस्तै एउटा घटना १२८ बालिकालाई मानव बेचबि’खनबाट बचाउने थियो । यो सन् १९९६ को कुरा हो । यो २४ वर्षपछि २०२० मा सामाजिक सञ्जाल पोस्ट’मार्फत खुलासा भएको हो । अहिले फेरि यो खबर भा’इरल भइरहेको छ । यो ५ फेब्रुअरी १९९६ को कुरा हो ।

त्यसपछि प्रहरीले मुम्बईको कामाठीपुरामा छापा मारेर देह:व्यापारमा फसेका ४५६ पीडि:त युवतीको उद्धा’र गरेको थियो । यी सबै बालिकाको उमेर १४ देखि ३० वर्षको बीचमा थिए । जसमध्ये १२८ नेपाली बालिका थिए, जसमध्ये ५० प्रतिशत नाबालिग थिए ।

नेपाल सरकारले ती केटीहरूलाई आफ्नो देशमा प्रवेश गर्न नदिँदा अवस्था बिग्रियो। भारतले यी बालिकासँग न जन्म’दर्ताको प्रमाणपत्र नै रहेको र नागरिकताको प्रमाण नरहेको बताएको थियो ।

यस्तो अवस्थामा ती युवतीले सबै नेपालका हुन् भनेर प्रमा’णित गर्न सकेनन् । त्यस’पछि सुनिल शेट्टी ती युवतीका लागि मसीहा बनेर आए । उनले १२८ केटी’लाई स्वदेश पठाउ’नका लागि काठमाडौं’सम्मको विमानको टिकट बुकिङ गरेका थिए ।

यसका साथै युवतीहरू सुर’क्षित रूपमा आ(आफ्नो घरमा पुग्ने सुनि’श्चितता पनि गरिएको थियो । सुनिल यति वर्षसम्म यस सह’योगको बारेमा मौन रहे किन’भने उनलाई कुनै पनि प्र’कारको प्रचारले यी केटीहरू’लाई ख’तरामा पार्न सक्छ भन्ने ड’र थियो।

सुनिलको यो राम्रो काम त्यति’बेला चर्चामा आयो जब यी बालिका मध्ये एक बाँचेकी चरि’माया तामाङले भाइसलाई दिएको अन्त’र्वार्तामा सुनिलले आफ्नो ज्यान र इज्जत बचाएको बताएकी थिइन् । चरिमयाले अहिले एउटा एनजीओ चलाउँ’छिन्, जसले वेश्यावृत्तिको शिकार भएका केटी’हरूको हितमा मात्र काम गर्छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्